Om fældselvjuletræ.dk

Denne hjemmeside har til formål at samle links til alle steder i Danmark, hvor det er muligt selv at fælde sit juletræ

Driver du selv et sted, hvor det er muligt selv at fælde sit juletræ, så fortæl os om det via kontaktsiden. Det koster 200kr + moms pr år.

Prøv vores gratis app til Android og iPhone/iPad

 

Fældselv juletræer

Region Hovedstaden

Grønnebjerggård
Maglemosevej 1  
2640 Hedehusene
Tlf:
E-mail: mbs@soegaardagro.dk
SJ Træ juletræssalg
Grønnegadevej 1  
2970 Hørsholm
Tlf: 21627690
E-mail: Sj3@mail.tele.dk
Hjemmeside: www.sj3.dk
Sjtræ juletræssalg
Fredtoftevej 7  
2980 Kokkedal
Tlf: 21627690
E-mail: Sj3@mail.tele.dk
Nykro
v/Arne Jørgensen
Kongevejen 345  
3060 Espergærde
Tlf: 4015 2602
E-mail: gar@mail.dk
Hjemmeside: www.juletraer.com
Brønshulegård
Brønshulevej 7  
3480 Fredensborg
Tlf: 40371028
E-mail: ksat@post.tele.dk

Region Sjælland

Julegården v' O-Green
Sognevejen 10  
2690 Karlslunde
Tlf:
E-mail: wm@o-green.dk
Hjemmeside: www.o-green.dk
Henrik Guldberg
Søbjærgvej 1  
4330 Hvalsø
Tlf: 21693009
E-mail: henrik.guldberg@mail.dk
Torben & Susanne Brandt Nielsen
Bjergstedvej 24  
Faurbo
4460 Snertinge
Tlf: 29828923
E-mail: faurbo24@gmail.com
Leif Jakobsen
Kalundborgvej 45  
4540 Fårevejle
Tlf: 51374088
E-mail: kildemark@mail.tele.dk
Skovtrolden
v. Henrik Bjerge
Ladbyvej 10  
Holløse
4700 Næstved
Tlf: 55445316
E-mail: oesten.bjerge@c.dk

Region Syddanmark

Bebe juletræer
Sdr. Skovgyde 55  
Midskov
5370 Misinge
Tlf:
E-mail: Tbe@mail.dk
Slotsgården
Møllebakkevej 11  
Sdr. Højrup
5750 Ringe
Tlf:
E-mail: erlinghenry@gmail.com
Granmand
Skovbyvej 50  
Hoptrup
6100 Haderslev
Tlf: 28 15 57 37
E-mail: Skov@granmand.dk
Nis Jørn Loff
Basaavej 5  
V. Sottrop
6400 Sønderborg
Tlf: 40167163
E-mail: njlagro@gmail.com
Kegnæs Strandplantage
Hjørnevej 1  
6470 Sydals
Tlf: 22273342
E-mail: minnema@pc.dk
Enghøjgård
v/Poul Friis
Hjarupgårdsvej 9  
6580 Vamdrup
Tlf: 52 38 36 34
E-mail: poul@enghoejgaard.com
Foldingbro Juletræer
Kongeåvej 91  
Foldingbro
6650 Brørup
Tlf: 75381537
E-mail: cmha@mail.dk
Langesøskoven
Præstegårdsvej 7  
6752 Glejbjerg
Tlf: 21743877
E-mail: fam.fyhn7@gmail.com
Skovlyst
Agernhavevej 115  
Klattrup
7000 Fredericia
Tlf: 40957510
E-mail: ka.ri.la@wpmail.dk
Lili og Oluf
Jennumvej 184  
7100 Vejle
Tlf: 28745209
E-mail: Olufjuhl@gmail.com
Jul i Grejs
Grejsbjergvej 32  
7100 Vejle
Tlf: 21365696
E-mail: Jjn@silvaestate.dk
Familiens Juletræ
Søgårdvej 3  
7182 Bredsten
Tlf:
E-mail: klaen@vejle.dk

Region Midtjylland

Judith og Peter Tang
Birk 4  
Mejrup
7500 Holstebro
Tlf:
E-mail: petertang@live.dk
Kobberdam Juletræsproduktion
v/Kim Dyrmose
Øster Hjermvej 33  
Handbjerg
7830 Vinderup
Tlf:
E-mail: dyrmose@mail.tele.dk
Poul Kyed
Alrøvej 207  
8300 Odder
Tlf: 21461082
E-mail: poul@24kyed.dk
Baskær
Vesterbro 80  
8464 Galten
Tlf: 20 28 52 58
E-mail: info@baskaer.dk
Hjemmeside: baskaer.dk
K.S.Jeppesen
Eskerodvej 84  
8543 Hornslet
Tlf: 40525521
E-mail: k.s.jeppesen@mail.dk
Toftegaard I/S
v/ Ib og Ian Christoffersen
Høvejen 4  
Svinding
8920 Randers NV
Tlf: 40719620
E-mail: mail@toftegaarden.com
Edvin Hansen
Tammestrupvej 1  
8960 Randers SØ
Tlf: 21677030
E-mail: mail@edvinhansen.dk

Region Nordjylland

Skovbo Juletræer & Pyntegrønt
v/Lars Stig Andersen
Oppelstrup Bygade 16  
9260 Gistrup
Tlf: 23312289
E-mail: skovbo@privat.tele.dk
Den Røde Gård
Den Røde Gårds Vej 2  
9310 Vodskov
Tlf: 40881402
E-mail: niels@denroedegaard.dk
Jens Tindahl Madsen
Kirkegårdsvej 8  
Døstrup
9500 Hobro
Tlf: 23720551
E-mail: lovhoej@mail.dk
ECH Juletræer
Bøgevej 9  
Solbjerg st.
9574 Bælum
Tlf: 52373390
E-mail: echermansen@gmail.com
Skerpinggaard Juletræer
Korsholmvej 73  
9690 Fjerritslev
Tlf: 27623162
E-mail: Finn-holmgaard@godmail.dk