Om fældselvjuletræ.dk

Denne hjemmeside har til formål at samle links til alle steder i Danmark, hvor det er muligt selv at fælde sit juletræ

Driver du selv et sted, hvor det er muligt selv at fælde sit juletræ, så fortæl os om det via kontaktsiden. Det koster 200kr + moms pr år.

annonce:

 

 

 

Fældselv juletræer

Region Hovedstaden

Grønnebjerggård
Maglemosevej 1  
2640 Hedehusene
Tlf:
E-mail: mbs@soegaardagro.dk
Paludan Skov-og Naturkonsulenter
Drogdensvej 30  
2791 Dragør
Tlf: 20 20 30 02
E-mail: soren@paludan.com
SJ Træ juletræssalg
Grønnegadevej 1  
2970 Hørsholm
Tlf: 21627690
E-mail: Sj3@mail.tele.dk
Hjemmeside: www.sj3.dk
Sjtræ juletræssalg
Fredtoftevej 7  
2980 Kokkedal
Tlf: 21627690
E-mail: Sj3@mail.tele.dk
Nykro
v/Arne Jørgensen
Kongevejen 345  
3060 Espergærde
Tlf: 4015 2602
E-mail: gar@mail.dk
Hjemmeside: www.juletraer.com
Grangården
Kongevejen 268  
3070 Snekkersten
Tlf: 49 22 33 51
E-mail: post@grangaarden.dk
Nebbegaard
Nebbegårdsvej 2  
3400 Hillerød
Tlf: 45425268
E-mail: viklit@viklit.dk
Højstensgård
Oldvejen 2  
3480 Fredensborg
Tlf:
E-mail: malene@uffeholm.dk

Region Sjælland

Jersie Juletræer
v/ Hilmar Thomsen
Åsvej 3  
Jersie
2680 Solrød Strand
Tlf:
E-mail: HilmarHelen@gmail.com
Julegården v' O-Green
Sognevejen 10  
2690 Karlslunde
Tlf:
E-mail: wm@o-green.dk
Hjemmeside: www.o-green.dk
Hans Kjærsgaard Nielsen
Magleskovvej 4  
4140 Borup
Tlf: 51769934
E-mail: hans-nielsen@dlgmail.dk
Henrik Guldberg
Søbjærgvej 1  
4330 Hvalsø
Tlf: 21693009
E-mail: henrik.guldberg@mail.dk
Torben & Susanne Brandt Nielsen
Bjergstedvej 24  
Faurbo
4460 Snertinge
Tlf: 29828923
E-mail: faurbo24@gmail.com
Faurbogaard
Kalundborgvej 33  
4460 Snertinge
Tlf:
E-mail: faurbogaard@gmail.com
Hos Anette og René
Værslevvej 4  
4490 Jerslev S.
Tlf:
E-mail: rahjemme@gmail.com
Leif Jakobsen
Kalundborgvej 45  
4540 Fårevejle
Tlf: 51374088
E-mail: kildemark@mail.tele.dk
Endeslev Juletræssalg
Lerskovvej 10  
4652 Hårlev
Tlf: 61287646
E-mail: jette@schouw.it
Leif Skov
Askovvej 61  
Bøgesø
4700 Næstved
Tlf: 20 77 65 65
E-mail: familienskov@skov.mail.dk
Skovtrolden
v. Henrik Bjerge
Ladbyvej 10  
Holløse
4700 Næstved
Tlf: 55445316
E-mail: oesten.bjerge@c.dk
Bakkebølle juletræsplantage
Bakkebøllevej 19  
4760 Vordingborg
Tlf: 40590217
E-mail: michael.bp@live.dk
Assenbøllegaard
Assenbøllevej 9  
4895 Errindlev
Tlf: 40 44 41 81
E-mail: Benny@assenboellegaard.dk

Region Syddanmark

Preben Nielsen
Præstevænget 2  
5683 Hårby
Tlf: 20455023
E-mail: P.l.nielsen@privat.dk
Slotsgården
Møllebakkevej 11  
Sdr. Højrup
5750 Ringe
Tlf:
E-mail: erlinghenry@gmail.com
Jørgen Pedersen
Sallingevej 18  
Sallinge
5750 Ringe
Tlf: 50545400
E-mail: persen16b@gmail.com
Granmand
Skovbyvej 50  
Hoptrup
6100 Haderslev
Tlf: 28 15 57 37
E-mail: Skov@granmand.dk
Søren Lyck
Krammarksvej 8  
Dynt
6310 Broager
Tlf: 2252 0177
E-mail: familienlyck@live.dk
Nis Jørn Loff
Basaavej 5  
V. Sottrop
6400 Sønderborg
Tlf: 40167163
E-mail: njlagro@gmail.com
Kegnæs Strandplantage
Hjørnevej 1  
6470 Sydals
Tlf: 22273342
E-mail: minnema@pc.dk
Hanne og Flemming Nissen
Simmersted Byvej 11  
6500 Vojens
Tlf: 21499201
E-mail: flemmingnissen54@gmail.com
Enghøjgård
v/Poul Friis
Hjarupgårdsvej 9  
6580 Vamdrup
Tlf: 52 38 36 34
E-mail: poul@enghoejgaard.com
Chris Hansen
Kongeåvej 91  
Foldingbro
6650 Brørup
Tlf: 75381537
E-mail: cmha@mail.dk
Darum Busser
Alsædvej 23  
St. Darum
6740 Bramming
Tlf: 20881000
E-mail: darumbus@post8.tele.dk
Langesøskoven
Præstegårdsvej 7  
6752 Glejbjerg
Tlf: 21743877
E-mail: fam.fyhn7@gmail.com
Rossen´s Juletræer og Pyntegrønt
V. Tina og Jacob Rossen
Frøsigvej 10  
6870 Ølgod
Tlf: 23 81 78 08
E-mail: torlund@mail.dk
Skovlyst
Agernhavevej 115  
Klattrup
7000 Fredericia
Tlf: 40957510
E-mail: ka.ri.la@wpmail.dk
Lili og Oluf
Jennumvej 184  
7100 Vejle
Tlf: 28745209
E-mail: Olufjuhl@gmail.com
Jul i Grejs
Grejsbjergvej 32  
7100 Vejle
Tlf: 21365696
E-mail: Jjn@silvaestate.dk

Region Midtjylland

PB Christmas Trees
v/Peter Baastrand
Bisholt Strandvej 23  
7130 Juelsminde
Tlf: 2532 7008
E-mail: baastrand@profibermail.dk
Øster Skovgård
V/ Pia & Kaj Pedersen
Helstrupvej 70  
Snejbjerg
7400 Herning
Tlf: 24 67 43 38
E-mail: oesterskovgaard@hotmail.com
Kål og co
Fastrupvej 20  
Hammerum
7400 Herning
Tlf: 22168461
E-mail: hema@newmail.dk
Lynghedegaard
Fjelstervangvej 26  
Haunstrup
7400 Herning
Tlf: 40 10 90 41
E-mail: chr_christensen@yahoo.dk
Rudebeck juletræer
Alrøvej 162  
8300 Odder
Tlf: 23611729
E-mail: Rudebeck@post.tele.dk
Annegrete Friis
Elsegårdevej 47  
8400 Ebeltoft
Tlf:
E-mail: agfriis@hotmail.com
Grøngård Juletræer
Landsbækvej 90A  
8450 Hammel
Tlf: 20985601
E-mail: inge@moller-nielsen.com
Vibeke & Peter Holm
Vesterbro 80  
8464 Galten
Tlf: 23 70 15 55
E-mail: baskaer@gefiberpost.dk
Ålsø Mølle
Møllebakkevej 9  
Ålsø
8500 Grenaa
Tlf: 40386677
E-mail: Ullamerethe@gmail.com
K.S.Jeppesen
Eskerodvej 84  
8543 Hornslet
Tlf: 40525521
E-mail: k.s.jeppesen@mail.dk
Søskimt
Oddervej 118  
8660 Skanderborg
Tlf: 61799100
E-mail: post@soeskimt.dk
Toftegaard I/S
v/ Ib og Ian Christoffersen
Høvejen 4  
Svinding
8920 Randers NV
Tlf: 40719620
E-mail: mail@toftegaarden.com
Ole Riis
Ebeltoftvej 23  
8960 Randers S.Ø.
Tlf: 40575706
E-mail: nielsenoleriis@gmail.com

Region Nordjylland

Skovbo Juletræer & Pyntegrønt
v/Lars Stig Andersen
Oppelstrup Bygade 16  
9260 Gistrup
Tlf: 23312289
E-mail: skovbo@privat.tele.dk
Den Røde Gård
Den Røde Gårds Vej 2  
9310 Vodskov
Tlf: 40881402
E-mail: niels@denroedegaard.dk
Jens Tindahl Madsen
Kirkegårdsvej 8  
Døstrup
9500 Hobro
Tlf: 98557467
E-mail: lovhoej@mail.dk
Skerpinggaard Juletræer
Korsholmvej 73  
9690 Fjerritslev
Tlf: 27623162
E-mail: Finn-holmgaard@godmail.dk
Buskehuset
Mustedvej 160  
9740 Jerslev
Tlf: 5116 7160
E-mail: per@hjermitslev.dk
Østmark juletræer
Skagen Landevej 690  
Mygdal
9800 Hjørring
Tlf: 60951090
E-mail: mogens.klausen@gmail.com
Poul Erik Christensen
Lindetvej 35  
Gærum
9900 Frederikshavn
Tlf: 40146573
E-mail: polleerik@firma.tele.dk